Az AI Up által festett portré az aukción a Christie's-ben, NYC-ben

Pin
Send
Share
Send

A mesterséges intelligencia (AI) által készített nyugtalanító portré történelmi megjelenést mutat a héten a new york-i Christie's aukciós blokkján. Ez lesz az első olyan algoritmus által létrehozott mű, amelyet aukcióra kínálnak a képzőművészet világában.

A portré - az "Old Master" stílusban, az évszázadok óta az európai képzőművészekre emlékeztetve - csak részlegesen tölti be a vászonot, és üres helyet hagyva a központi figura körül. Úgy tűnik, hogy egy homályos arccal rendelkező embert ábrázol, hasonló ruházatba öltözve, mint amelyet a holland művész, Rembrandt van Rijn festett a 17. században.

Természetesen egy számítógép nem spontán módon vette fel kefét és művészvé vált. A képet létrehozó AI-nek emberi programozói voltak - egy nyilvánvaló nevű párizsi művészeti együttes, közölte Christie. Együttműködésük, amely "Edmond De Belamy portréja" címet viseli, egy kitalált Belamy család festményeinek sorozatába tartozik, Christie's szerint várhatóan 7000–10 000 USD-t fognak letölteni.

A portré elkészítéséhez a nyilvánvaló csapata először a neurális hálózatot 15 000 képből álló táplálékkal táplálta, amely a 14. és a 20. század között festett, hogy a képzőművészet vizuális elemeit felismerje. Az eredeti képet végül létrehozó algoritmus két részből állt, amelyek egymás ellen működtek, úgynevezett Generátor és a Megkülönböztető; Caselles-Dupré elmagyarázta, hogy ezt a kombinált AI-t "generatív versenytársak hálózatává" (GAN) nevezték el.

"A Generátor készít egy új képet a készlet alapján, majd a Megkülönböztető megpróbálja felismerni a különbséget az ember által létrehozott kép és a Generátor által létrehozott kép között. A cél az, hogy becsapja a Megkülönböztetőt arra, hogy azt gondolja, hogy az új képek a valóságban vannak. Akkor van eredményünk "- mondta Christie's-nak.

A GAN végső képét azután tintasugaras nyomtatással vászonra nyomtatta és bekeretezte, az Obvable szerint. A portré alján található egy matematikai képlet, amely ábrázolja az azt létrehozó algoritmust, egy bólintást a Generátor és a Megkülönböztető közötti kapcsolatra - írta a nyilvánvaló művészek a kollektív honlapon.

Tekintettel arra, hogy ez az első képzőművészeti aukció, ahol egy AI által generált portrét mutatnak be, a "művész" nagyon jó társaságban van - az aukción is eladásra ajánlott olyan neves figurák munkája, mint Andy Warhol, Keith Haring, Louise Nevelson , Marc Chagall és Pablo Picasso, a Christie's aukciós katalógusa szerint.

A "Edmond De Belamy arcképe" része a Christie eladási nyomatainak és többszöröseinek, amelyek október 23. és 25. között fogadnak ajánlatot.

Pin
Send
Share
Send